חירום

חירום

​העיר שדרות שנמצאת במרחק לא רב מרצועת עזה מצויה מזה שנים רבות במצב בטחוני קשה. מתחילת האינתיפאדה השנייה הותקפה העיר פעמים רבות על ידי רקטות קסאם. בעת חירום מתריעה מערכת "צבע אדום" על ירי של רקטות קסאם באמצעות אזעקה שנשמעת כ- 10-15 שניות בטרם נחיתת הרקטות, בזמן זה צריכים התושבים למצוא מחסה באחד המבנים הממוגנים.

הקשיים הרבים עימם נאלצים תושבי שדרות להתמודד מדי יום

תושבי שדרות מתמודדים עם קשיים רבים בשל המצב הביטחוני המעורער בו נמצאת העיר שסופגת מתקפות טילים. חוסר הוודאות, הלחץ, הפגיעות והטראומות פוגעים בכל שכבות האוכלוסייה כשלא מעט ילדים נולדו לתוך שגרת החיים הקשה, ילדים אלו לא יודעים מהי שגרה אמיתית וההשלכות של הדבר קשות ביותר. פעמים רבות לא יכולים הילדים לצאת לשחק או להסתובב בחוץ, ימי הלימודים מתבטלים בשל הקסאמים ולא ניתן לחזות מה יביא המחר.

שירותי החירום של מרכז חוסן שדרות

כדי להתמודד עם מצבי החירום הוקם מרכז החוסן בשדרות. המרכז מסייע לתושבי העיר להיערך למצבי חירום ומשברים ומפעיל מערכת לשעות חירום. המערכת מותאמת לצרכי האוכלוסייה כאשר לכל תושב יש זכות להיעזר במרכז ולקבל ממנו תמיכה.

מרכז החוסן בשדרות כולל מרכז טיפולי שמספק שירותי ייעוץ, אבחון, טיפול והדרכה. המרכז מספק מענה טיפולי ראשוני לתושבים שסובלים מהלם או חרדה, לחץ או טראומה ומלווה אותם באופן פרטי או משפחתי בהתאם למצבם.

כדי לשמור על אווירה חיובית ותומכת וכדי העניק לתושבים מידע ולסייע להם להתמודד עם מצבי החירום והחיים השגרתיים באופן אפקטיבי מקיים המרכז פעילויות וסדנאות לאנשי חינוך, הורים, ילדים, מתנדבים, בני נוער, קשישים ותושבים אחרים בעלי צרכים שונים.

שירותי המרכז ניתנים באופן פרטי, משפחתי או במסגרת קבוצתית תוך הקפדה על מתן מגוון שירותים נגישים ואיכותיים ושמירה על דיסקרטיות
.

היערכות לחירום     ציוד מומלץ למרחב המוגן     עזרה עצמית