חוסן קהילתי

קהילה

מרכז החוסן הקהילתי בשדרות הוקם במטרה לסייע לעיר שמתמודדות עם מתקפות רבות של טילי קסאם במהלך 18 השנים האחרונות.

ברור לכל כי עיר שנמצאת במצב קשה ומתמשך כמו שדרות - עיר שמגדלת ילדים, במצב בטחוני כה מעורער ודורשת מהתושבים תעצומות נפש חייבת לקבל תמיכה חזקה.

המטרה – לשמור על חיי הקהילה ולסייע לה להתמודד במצבי שגרה ובעיתות משבר

כדי להצליח לשמור על מצבה של הקהילה, לתמוך בנפגעים ולאפשר חיים טובים ככל האפשר לאוכלוסייה הכללית יש להשקיע רבות ומרכז החוסן עושה כמיטב יכולתו כדי לשמור על חוסנה של הקהילה ועל יכולתה להתמודד עם משברים ושינויים.

מרכז החוסן הקהילתי מאמין כי קהילה חזקה תוכל להצליח לתפקד ולשמור על בריאות נפשית גם במצבים קשים מבחינה ביטחונית, כלכלית וחברתית ועושה ככל יכולתו כדי להעניק לתושבים את מלא התמיכה.

השירותים שמספק המרכז כדי לחזק את אוכלוסיית שדרות

כדי לספק מענה עבור צרכי התושבים מעביר המרכז הכשרות לצוותי צח"י (צוות חירום יישובי), צוותי צל"ח (צוות לשעת חירום) ומעביר קורסי עזרה ראשונה, הכשרות לפעילים ומתנדבים, הכשרות מנהיגות פורמלית ולא פורמלית וסדנאות. כמו כן, מבצע במרכז פעולות נוספות שמטרתן לחזק ולסייע לקהילה במגוון מישורים כמו למשל: לסייע במקרים של תגובות דחק ולספק שירותים פסיכולוגיים נוספים.

השירותים הפסיכולוגיים שהמרכז מספק

מרכז החוסן הקהילתי משרת את כל האוכלוסייה שכוללת: מבוגרים, צעירים, קטינים, בעלי צרכים מיוחדים, קשישים ועולים חדשים ומעניק שירותי רפואה ושירותים פסיכולוגיים, ביניהם: טיפולים פסיכותרפויטים פרטניים לילדים, בני נוער והוריהם, מבוגרים וקשישים, טיפולים למשפחות וזוגות, הדרכות הורים, טיפולים פסיכולוגים מילוליים ולא מילוליים, קבוצות העצמה להורים, מבוגרים, קשישים, בני נוער, ילדים ואוכלוסיות אחרות, טיפולי פיתוח חוסן וטיפולים להתמודדות במצב חירום ושגרה.

תכניות חוסן במערכת החינוך